نمونه ایده‌های پولساز

ایده کسب و کار
  • کارآفرینی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۱۶
  • 16
  • 12

در واقع ایده های پول ساز؛ ایده¬هایی هستند که مصرف کننده حاضر است برای به دست آوردن آنها هزینه بپردازد. این میسر نخواهد بود؛ مگر زمانیکه شما در زمان ایده¬پردازی به نیازهای مخاطبین خود توجه ویژه¬ای کرده باشید. زیرا مصرف¬کنندگان زمانی حاضر به پرداخت هزینه هستند که نیاز و مشکل آنها از طریق ایده-پردازی مرتفع شده باشد. چنانچه این نیاز توام با ترس باشد موفقیت ایده تضمین شده¬تر است. چنانچه اجرای ایده شما ترس مخاطب را برطرف نماید؛ پول¬ساز بودن آن نیز تضمین خواهد شد.
هدف گذاری ایده¬ های پول ساز:
ایده های پول ساز اغلب بخش خاصی از بازار را هدف قرار می¬دهند و با صرف هزینه کمتر، بیشترین سود ممکن را به ارمغان می¬آورند. بطور مثال فروشگاهی که کفش مخصوص تمامی رده¬های سنی را عرضه می¬کند در مقایسه با فروشگاهی که صرفا محصولات مربوط به رده سنی خردسال را ارائه می¬کند از موفقیت پایین¬تری برخوردار خواهد بود. چرا که این فروشگاه دارای هزینه¬های بالاتر بوده و از تمرکز کمتری بر بازار برخوردار است.
نیازهای فردی و بخش محدودی از جامعه با اتکاء به گزارشات آماری معتبر می¬تواند بیانگر نیازهای بخش وسیع¬تری از جامعه باشند. بنابراین شناخت این نیازها از طریق رجوع به آمار و ارقام مراجع معتبر می¬تواند در درک پول¬ساز بودن ایده موثر واقع شود و در خلق ایده های پول¬ ساز مساعدت نماید.
گرچه رویا پردازی با ایده¬پردازی تفاوت فاحشی دارد، ولی اگر ایده بتواند رویاهای افراد که برای خودشان ارزشمند و قابل احترام هستند را تحقق ببخشد در رده ایده های پول ساز قرار خواهد گرفت.
نمونه¬هایی از ایده های پول ساز:
در عصر دیجیتال؛ ایده های پول ساز بی¬شماری برای کسب درآمد وجود دارد، جالب اینکه برخی از آنها شما را از داشتن سرمایه اولیه نیز بی¬نیاز کرده است. برای آشنا شدن بهتر است به نمونه¬هایی از ایده های پول ساز اشاره نماییم.
امروزه فروش¬های آن لاین بعنوان ایده های پول ساز به سبب مشغله¬های کاری مصرف¬کنندگان از محبوبیت و مقبولیت بالایی برخوردار می¬باشد. روش فروش آنلاین جزو ایده های پول ساز به شمار می¬آید که به طرق مختلف صورت می¬گیرد و بنای شیوه نوینی از علم بازاریابی را نیز بنا نهاده است. با راه¬اندازی یک سایت فروشگاهی ساده و با قرار دادن تصویر محصولات و درج متون پر محتوا که بتواند نماینگر ویژگیهای محصول باشد، می¬توان کسب و کاری را آغاز کرد که محدودیتهای مربوط به سرمایه اولیه لازم برای اجاره یا خرید محل کسب و کار و نیز تجهیزات مورد نیاز را از بین برده است. در بسیاری از موارد فروشندگان از انبار شرکتهای مادر استفاده می¬کنند و نیازی به خرید کالا ندارند. از این طریق ریسک حاصل از عدم توفیق در فروش و خواب سرمایه نیز از بین رفته است.
شاید نوشتن محتوا، بعنوان یکی از ایده های پول ساز از کسب و کارهایی باشد که در چند سال آتی جزو پولسازترین و مطرح¬ترین فعالیتهای اقتصادی محسوب گردد. چراکه در حال حاضر توفیق هر کسب و کاری وابسته و نیازمند طراحی و اجرای سایتی مناسب می¬باشد. محتوای همه این سایتها توسط محتوا نویسان خبره تامین می¬شود. این نیاز شاید نیازی غیر قابل اشباع باشد و روند آن همواره رو به توسعه خواهد بود. این ایده جزو ایده¬¬های پولسازی است که محدودیت زمانی برای کار را نیز از بین برده است و می¬توان از آن در طی ۲۴ ساعت به دلخواه کسب درآمد نمود.

بحث آموزش خصوصی در شیوه سنتی مستلزم تهیه مکان و تجهیزات آموزشی بود. در حالیکه با استفاده از فن¬آوری¬های نوین، آموزش را جزو ایده های پول ساز قرار داده است. مدرس با توسعه یک سایت و بهره¬مندی از تکنولوژی¬های نوین آموزشی نظیر وبینار و غیره می¬تواند کلاسهایی را بدون محدودیت جغرافیایی و زمانی اجرا نماید و از این راه کسب درآمد نماید.امروزه برگزاری سمینارهای معتبر جهانی بدون نیاز به سفر به مکان سمینار نیز از این طریق انجام می¬گیرد و بحث مدیریت چنین مراسماتی جزو ایده های پولساز می¬باشد.
ایده¬های مربوط به امکان رزرو آن لاین محل اقامت و نیز تهیه بلیط اتوبوس، قطار و هواپیما نیز جزو ایده های پولساز هستند که با توجه به رفع نیاز اساسی گردشگران و مسافران، در حد موفقی در حال اجرا هستند. امروزه با توسعه صنعت گردشگری شاهد این موضوع هستیم که همه افراد علاقمند صرفا با راه¬اندازی یک سایت معتبر؛ امکان رزرو و تهیه بلیط را بصورت آن لاین فراهم می¬آورند که این موضوع نقش مهمی در توسعه صنعت گردشگری و بوم¬گردی ایفا نموده است.
بسیاری از تحقیقات علمی محققان بر اساس یافته¬های حاصل از پرسشنامه متکی می¬باشد. بعلت لزوم انتخاب حجم نمونه استاندارد جهت اعتبار علمی تحقیق، محقق نیاز دارد تعداد پرسشنامه زیادی را در بین مخاطبین پخش نماید و سپس بر اساس پاسخ مخاطب یافته¬های ناشی از تحقیق را تجزیه و تحلیل نماید. امروزه با توسعه صنعت دیجیتال انجام تحقیقات پرسشنامه¬ای دیجیتال کمک شایانی برای بالا بردن سرعت و دقت تحقیقات علمی کاربردی نموده است. در حال حاضر این موضوع نیز جزو ایده های پول ساز قرار دارد که با توجه به گسترش محیطهای اجتماعی پرسشنامه را جهت پاسخگویی در مدت زمانی کم و فارغ از محدوده جغرافیایی خاص در اختیار پاسخ¬ دهندگان قرار می¬دهد.
شاید ساده¬ترین ایده پول ساز، کسب درآمد از کلیک و جستجو در اینترنت باشد. بسیاری از سایتها برای افزایش میزان بازدید سایت و بالا بردن درجه اعتبار سایت اقدام به پرداخت پاداش برای هر جستجو و کلیک بخصوص می¬نمایند. این روش برای هر دو طرف ایجاد درآمد می¬نماید و برای کاربر این امکان را میسر می¬کند که همراه با انجام کار روزمره در اینترنت کسب درآمد نماید.

ایجاد سایتهای عرضه کننده محصولات فرهنگی و صنایع دستی نیز جزو ایده های پول ساز کنونی هستند. ایده پرداز با طراحی یک سایت و عرضه فیلم و عکس و موسیقی¬هایی که دسترسی به دانلود آنها در شرایط عادی برای مخاطب امکان¬پذیر نیست کسب درآمد می¬نماید. در برخی موارد این کار با اخذ مجوز پخش انحصاری به میزان درآمد ایده¬پرداز می¬افزاید.
امروزه تولید کتاب دیجیتال نیز جزو ایده¬های پول ساز است که دردسرهایی چون انتخاب ناشر، دریافت مجوزهای قانونی و هزینه¬های سنگین چاپ را رفع نموده است. مولف با خیالی آسوده می¬تواند روزانه محتوای متنی خود را به تعداد نامحدودی از افراد بفروشد و از این راه کسب درآمد نماید.
امروزه مفهوم جدیدی با عنوان بازاریابی وابسته شکل گرفته است. بدین معنی که ایده¬پرداز با تبلیغ شخصیت خود در فضاهای اجتماعی و نیز سایت خود تبلیغ محصولات سایر شرکتها را بر عهده می¬گیرد و از این طریق بعنوان یک بازاریاب حرفه¬ای کسب درآمد می¬نماید. این موضوع حتی به خانمهای خانه¬دار نیز این امکان را داده است که بدون محدودیت زمانی بطور مثال با بکار بردن محصولات یک شرکت برای آشپزی روزانه کسب درآمد نمایند.
کسب و کارهایی با عنوان حمایت از محیط زیست و جمع آوری ضایعات و زباله از منازل نیز امروزه بصورت آن-لاین مدیریت می¬شوند. ایده پرداز با تشخیص نیاز مخاطبین به خلاصی از زباله و ضایعات و با شعار حمایت از محیط زیست از طریق جمع¬آوری طلای سیاه کسب درآمد می¬نماید.
یکی از کسب و کارهای هوشمندانه¬ای که جزو ایده های پول ساز قرار می¬گیرد، خرید و فروش دامنه می¬باشد. در حالت سنتی افراد برای افزایش سرمایه از طریق خریداری ملک و زمین اقدام می¬نمودند. در حال حاضر ایده¬پرداز از طریق خریداری و ثبت دامنه¬هایی با نام بخصوص و فروش آن با سود قابل توجه برای مخاطبین برنامه¬ریزی می¬نماید.
تبدیل شدن به یک تستر قابل اطمینان و ماهر نیز جزوی از ایده های پول ساز می¬باشد. بطور مثال ایده¬پرداز با حضور در یک رستوران غذای آنر تست و نظر خود را از طریق شبکه¬های اجتماعی به اشتراک می¬گذارد و بابت تبلیغ رستوران دستمزد دریافت می¬نماید. این موضوع در بین چهره¬های شناخته شده از رواج بیشتری برخوردار است.
در شهرهای صنعتی مشکل پارک اتومبیل یکی از مشکلاتی است که رفع آن می¬تواند جوابگوی بسیاری از مخاطبین باشد. ایده¬پرداز با درک این نیاز اقدام به اجاره محلهای پارک در مراکز هدف می¬نماید و از طریق آن-لاین و طراحی اپیلیکیشن¬های جذاب اقدام به واگذاری محلها بصورت برخط می¬نماید و به اندازه صاحبین پارکینگ در طول شبانه¬روز بدون محدودیت زمانی کسب درآمد می¬نماید.
با جمع¬بندی مطالب بالا پر واضح است که ایده¬پردازی برای کسب درآمد در عصر فن¬آوری بدون محدودیت قابل اجرا است. به شرطی که اصول و قواعد آن بدرستی و با دقت تمام مورد توجه ایده¬پرداز قرار گیرد.

فهرست مطالب

4.4/5

این مقاله‌های مرتبط هم بخوانید

Enter 2 - نمونه ایده‌های پولساز

خوش‌آمدید