۷ نکتۀ مهم در رهبری کسب و کار

رهبری در کسب و کار
  • مدیریت کسب و کار
  • ۱۳۹۹-۰۱-۰۷
  • 21

رهبران کسب وکار تا چه اندازه در موفقیت کسب و کارها نقش دارند؟

رهبران کسب و کار موفق تا چه اندازه در موفقیت کسب و کارها نقش دارند؟ اگر شما مدیر یک شرکت هستید آیا تا کنون به ویژگی های مدیریتی خود به طور دقیق فکر کرده اید؟ آیا شیوه های مدیریت شما درست و تاثیر گذار هستند؟ قطعا تمامی مدیران ویژگی های یکسانی ندارند، اما مدیران موفق شایستگی های یکسانی دارند.
من در این مقاله به ۷ ویژگی مهم رهبران موفق و برجسته اشاره میکنم. اما، قبل از شروع آن خبر خوبی برای شما دارم. خبر خوب این است که اگر فکر میکنید این ویژگی ها را ندارید نگران نباشید. تمامی این خصوصیات می توانند از طریق تمرین و تکرار حاصل شوند.


رهبران موفق در کسب و کارها ۷ ویژگی مهم دارند:

۱- آینده نگری

رهبران کسب وکار موفق آینده نگر هستند. آنها دقیقا می دانند که کسب و کارشان به چه سمتی در حرکت است. آنها تلاش می کنند که به همان مسیر بروند و طراحی های بسیار استراتژیک برای رسیدن به آن دارند.
این ویژگی، رهبران را از مدیران متمایز می کند. آینده نگری باعث می شود شخصیت رهبران یک شخصیت ویژه و خاص باشد و از مدیر معامله گرا به رهبر تحول گرا تبدیل شود.
توجه داشته باشید که یک مدیر معامله گرا به انجام کارها فکر می کند ولی یک رهبر تحولگرا به احساسات کارمندان خود فکر میکند.

۲- شجاعت

وینستون چرچیل میگوید:” شجاعت بالاترین اصول اخلاق است. سایر اصول اخلاقی به شجاعت بستگی دارد”.
یکی از ویژگی های دیگر رهبران موفق شجاعت آنهاست. شجاعت داشتن به این معناست که برای رسیدن به اهداف خود، در حالی که هیچ تضمینی وجود ندارد، اشتیاق داشته باشید. به این دلیل که در زندگی و کسب وکار هیچ تضمینی وجود ندارد هر تعهدی که میکنید و هر عملی که انجام می دهید تا حدودی ریسک دارد.
از میان این ۷ ویژگی برای رهبران کسب وکار، شجاعت مهم ترین و برجسته ترین ویژگی است.

۳- صداقت

زیگلار میگوید” اگر صداقت دارید دیگر از هیچ چیز نترسید، زیرا چیزی برای پنهان کردن ندارید”.
در همه ی کلاسهایی که برای شرکت های بزرگ و کوچک برگزار کرده ام تمامی کارمندان روی صداقت اتفاق نظر دارند. همه ی آنها هم با صداقت درونی و هم صداقت بیرونی موافق هستند.
هسته ی صداقت اعتماد است. صداقت مستلزم این است که همیشه و درهر موقعیتی به کارمندان خود راست بگویید. راست گویی و صداقت اساس موفقیت در هر کسب و کار است.

۴- تواضع

تواضع همیشه نتیجه میدهد. لاری باسدی در کتاب مدیریت خود توضیح میدهد که چرا ویژگی هایی مثل فروتنی باعث موفقیت در رهبری میشود:
” هر چه منیت شما کمتر باشد در مقابل مشکلات خود واقع گرایانه تر خواهید بود. با تواضع خود در واقع نشان میدهید که در هر زمانی و از هر کسی میخواهید یاد بگیرید. غرور، مانع جمع آوری اطلاعات موردنیاز برای رسیدن به اهداف مورد نظر میشود. تواضع به شما اجازه میدهد تا اشتباهات خود را بدانید و بپذیرید”.
رهبران کسب وکار موفق و بزرگ کسانی هستند که در عین قاطع و مصمم بودن متواضع نیز هستند.
تواضع به معنای این نیست که شما ضعیف هستید و یا به خود اعتماد ندارید. تواضع به معنای این است که شما اعتماد به نفس و خودآگاهی کافی برای شناسایی ارزش دیگران را دارید و برای آن هیچ اجباری وجود ندارد.
متواضع بودن از ویژگی های نادر محسوب میشود، زیرا شما برای رسیدن به آن نیازمند کنار گذاشتن منیت خود هستید. این به این معناست که شما میپذیرید که امکان اشتباه دارید و همیشه راه حل و جواب همه چیز را نمیدانید. همچنین تواضع به این معناست که هرجا که لازم شد به دیگران ارزش و اعتبار میدهید و این چیزی است که افراد به دنبالش هستند.

۵- داشتن برنامه ریزی های استراتژیک

مینت برگ میگوید:” استراتژی در نتیجه ی برنامه ریزی به دست نمیاید بلکه بالعکس آن است. استراتژی نقطه ی شروع برنامه ریزی است”.
رهبری خوب به معنای توانایی داشتن برای برنامه ریزی های استراتژیک نیز میباشد. رهبران کسب وکار موفق این توانایی را دارند که به جلو نگاه کنند و پیش بینی کنند که کسب و کار و صنعت آنها به چه سمتی در حرکت است.
آنها میتوانند قبل از رقبای خود روند بازار را پیش بینی کنند. آنها مدام از خود میپرسند: بر اساس آنچه که امروز اتفاق می افتد بازار به چه سویی در حرکت است؟ ۶ ماه، ۱سال و یا ۲ سال آینده در چه جایگاهی خواهد بود؟ اینها برنامه ریزیهای استراتژیک هستند.
به علت افزایش رقابت، تنها رهبران و سازمانهایی که به درستی و دقیق آینده ی بازار را پیش بینی میکنند میتوانند پایدار بمانند و رهبرانی که قدرت پیش بینی دارند میتوانند جلوتر از سایرین حرکت کنند.

۶- تمرکز
ازویژگی های دیگر رهبران کسب و کار موفق این است که آنها همیشه روی نیازهای شرکت و محیط تمرکز میکنند. آنها روی نتایج، آنچه که خودشان باید به آن برسند، آنچه که با دیگران باید به آن برسند و آنچه که از طریق شرکت باید به آن برسند تمرکز دارند. رهبران کسب و کار موفق روی نقاط قوت خود و دیگران نیز با دقت تمرکز میکنند.
همچنین یادتان باشد که رهبران موفق قادرند خوب سخنرانی کنند و قدرت متقاعد کردن بالایی دارند. وقتی میخواهید برای کارمندان خود سخنرانی کنید با قدرت و با استفاده از تکنیک های مناسب حرف بزنید.

۷- همکاری
رهبران کسب و کار می‌دانند که اگر بتوانند از کارمندان خود چیزهایی بخواهند که در آنها شور و اشتیاق ایجاد کند میتوانند به هر چیزی برسند. توانایی شما در به کارگیری دیگران و همکاری با آنها کلید موفقیت در کار شماست. رهبری یعنی اینکه دیگران به این دلیل برای شما کار کنند که دوست دارند با شما کار کنند. برای اینکار باید با کارمندان کلیدی خود هر روز در ارتباط باشید.
اگر می خواهید به جای یک مدیر عملگرا یک رهبر تحول گرا باشید دیگر همه ی راهها را میدانید و وقت آن رسیده است که شروع به تمرین و تکرار کنید.

فهرست مطالب

4.4/5

این مقاله‌های مرتبط هم بخوانید

Enter 2 - 7 نکتۀ مهم در رهبری کسب و کار

خوش‌آمدید